Güneş Enerjisi Elektrik Üretimi

Ülkemiz güneşlenme süresi bakımından oldukça verimli bir konumdadır. Edirne’de bu verimliğin çok yüksek olduğu yerlerden biridir. Eviniz veya iş yerinize kurulumunu yapacağınız güneş enerjisi ile elektrik üretebilirsiniz. Özellikle güneşli günlerde ve yaz aylarında günde 12 saate kadar yüksek verimde enerji toplanabilir.

Günümüz teknolojisi ile az güneşli veya parçalı bulutlu günlerde dahi güneş enerjisinden elektrik üretimi mümkündür. Bu sistemlerden elde edeceğiniz elektrik enerjisi ile tasarruf sağlayabilirsiniz.

Güneş panellerinden en yüksek verimi almak için konum çok önemlidir. Güneş ışınlarını dik bir açıyla almalıdır. Güneş panelinin büyüklüğü, üretilen enerji miktarını etkiler. Örneğin ev tipi panellerin boyutları küçüktür. Ancak sulama ya da sondaj işlemleri için kullanılan panellerin boyutları yüksektir. Boyutları ne kadar büyük olursa enerji üretimi de o kadar fazla olacaktır.

Dinçerler Isı Sistemleri

Trakya bölgesinde faaliyetleri sürdüren firmamız sizlere bu imkanı verebilecek teknik ekip ve yetkinliğe sahiptir.

Çevre Dostu

Uygun Fiyatlı

Kolay Kurulum

Değer Üretir

Güvenli Yatırım

Uzun Ömürlü

2018 Yılında ev çatılarında, apartman çatılarında, iş yeri çatılarında Solar Güneş Paneli ile Güneş Enerjisi Elektrik Üretimine yönelik olarak;  “Yenilenebilir Enerji Kanunu’nda” gerekli düzenleme yapılmıştır.

Hiçbir zararlı gaz bırakmayan güneş enerjisi sistemleri tamamen doğa dostudur. Güneş enerjisi kullanımının faydaları arasında en önemlisi elektrik faturasından tasarruf sağlamasıdır. Elektrik şebekesi olmayan bir yerde jeneratör gibi yakıt tüketen cihazlar kullanıyorsanız güneş enerji sistemleri bulunmaz bir nimet oluyor. Kurulum maliyeti dışında dönemsel harcama yapmazsınız. İster şebeke destekli, ister şebekeden bağımsız güneş enerjisi sistemi yaptırın hiç farketmez. Çükü evinize değer katar.  Ayrıca, Zamlardan ve enflasyondan etkilenmezsiniz.

Çatı üstüne kurulan güneş panelleri güne içerisinde elektrik üretir, Bu sistemlerde batarya (Akü) kullanılmaz. Üretilen elektrik Çift yönlü elektrik sayacı ile elektrik dağıtım kurumuna verilir. Aynı zamanda şebekeden elektrik kullanmaya devam edersiniz.

Ay sonunda elektrik sayacınız okunmaya gelinir. Bu durumda elektrik üretiminiz ve elektrik tüketiminiz tespit edilir. Kullanılan fazla veya az elektrik hesabınızdan düşülerek faturaya yanıstılır.

Elektrik dağıtım kurumuyla anlaşmanız için; Elektrik Abone Numaranız ile Evinize ait Tapu veya Kira Kontratı ile başvuru yapabilirsiniz.

Güneş Panelleri için; panel sehpası yapılacak zemin belirlendikten sonra;
• Panel sehpası yapılacak zemine montaj yapılır,
•İhtiyaca göre, antipas ve epoksi boya uygulaması yapılabilir.
•Güneş Panellerinden maksimum verim alabilmek için; güneş panelleri güney yönlü olarak montajı yapılmalıdır.
• Tesisat kablolamaları yapılır.

Doğalgaz ve Kombi Tesisatı

Kalorifer Petekleri

Kalorifer Kazanları

Güneş Enerjisi Elektrik Sistemleri

Güneş Enerjisi Su Isıtma Sistemleri

İlgili Ürünlerimiz

Hayallerinizdeki evi
inşa etmek için proje yöneticilerimizden biriyle gecikmeden iletişim kurun.